Ohromující umělec, George Harrison

25. února 2014 v 18:40 | Ela |  Music

Dnes by George Harrison oslavil své sedmdesáté narozeniny, kdyby jen nepřišla ta rakovina. Je to už třináct let, co umřell na rakovinu plic. Vážně hrozné! Kolik mrtvých už má rakovina na svědomí? Ale o tom psát nechci... zvolila jsem hezčí téma než je rakovina - a to George Harold Harrison!


George Harrison se narodil 25. února 1943 v Liverpoolu. Vyrůstal v harmonické rodině společně se třemi sourozenci. První kytaru dostal ve svých třinácti, první akordy ho učil Paul McCartney. Chodil na stejnou základní školu jako John Lennon, ale neznali se.
Od roku 1958 hrál v kapele The Quarrymen, kam ho přizval Paul McCratney. V roce 1960 odstartovala jeho kariéra s The Beatles. Při natáčení filmu A Hard Day's Night (Perný den) poznal modelku Pattie Boyd, se kterou se o dva roky oženil.
Mezi lety 1966 a 1969 se u něj projevila drogová závislost, užíval LSD a marihuanu. V té době také začínal tíhnout k indické kultuře. V roce 1969 se stal příznivcem hnutí Hare Krišna, což ho přimnělo odpoutat se od drog, ale zároveň to vedlo k neshodám s Pattie Boyd, která nakonec odešla k Ericu Claptonovi.
V roce 1970 vydal úspěšné album All Things Must Pass se slavnou písní My Sweet Lord, dále pak Living in the Material World.
Roku 1974 žil nějaký čas s modelkou Kathy Simmons, pak se zamiloval do Olivie Trinidad Ariasové. Měsíc před svatbou, roku 1978 se jim narodil syn Dhani Harrison, který se také živí jako muzikant ( v kapele Thenewno2).
Po smrti Johna Lennona se George uzavřel před okolním světem a věnoval se předvším filmové produkci a samozřejmě rodině. Avšaak v roce 198 vydává sólové album Somwhere in England, kde věnoval písničku Johnu Lennonovi. Poté vydává ještě další alba a roku 1985 se vrací na koncertní pódium.
29. listopadu 2001 George podlehl rakovině plic v Los Angeles. Jeho popel byl nasypán do indické posvátně řeky Gangy. Krátce před smrtí začal pracovat na novém albu, které pak podle jeno instrukcí dokončil Jeff Lynne, Dhani a Jim Keltner. Bylo vydáno v roce 2002 pod názvem Brainwashed.

Chtěla jsem přidat i Georgeovi písničky, bohužel to ale nešlo. Takže já doufám, že si je zvládnete vyyoutubeovat (ano já vím, je to podivné slovo, snad jsem to ještě od nikoho neslyšela, ale snad se ujme XD) sami.

Jen tak pro info moje oblíbené písničky, které napsal George jsou: My Sweet Lord, I Got My Mind Set On You, Don't Bother Me, Here Comes The Sun, While My Guitar Gently Weeps, I Me Mine, I Need You, You Like Me Too Much, All Thingd Must Pass, What Is Life... a spousta dalších :)
 


Komentáře

1 Hope Hope | Web | 25. února 2014 v 20:27 | Reagovat

Jsem ráda, že se ti to sem podařilo dát! :)
Tak jak víš, tak já ze začátku jsem ho měla z Beatlesáku nejmíň ráda, ale když jsem objevila ty skvělý písničky, který napsal tak jsem ho ráda mít začla :))
I got my mind set on you, Here comes the sun a While my guitar gently weeps jsou prostě skvělý! :)
George forerever ;) <3

2 LinDa LinDa | Web | 17. března 2014 v 18:17 | Reagovat

Veľmi veľmi pekný blog :D :D
Beatles mám strašne rada. Sú to nesmrteľní hudobníci.
No, škoda, že prišla tá rakovina, možno by ešte doteraz žil.
z jeho pesničiek mám strašne rada Here comes the sun a While My Guitar Gently Weeps.
Ale všetky sú priam úžasné a veľmi zmenili svet :D
Inak, tá fotka z detstva je zlatá :3

3 Hope Hope | Web | 24. března 2014 v 20:41 | Reagovat

Nominovala jsem tě u mě na blogu do jednoho projektu PomElo ;D

4 Alexandra Alexandra | Web | 25. března 2014 v 16:34 | Reagovat

Zhodneme sa na obľúbených pesničkách :))..George bol skvelý, dokonca vraj najviac ovlyvnil či zmenil svet ... vážne je škoda čo sa mu stalo...rakovina pľúc mi vzala tetu, t akže viem aké je bojovať s touto chorobou a o to viac si dokážem predstaviť aké to bolo. je to škoda že svet prišiel pred 13 rokmi o takéhoto človeka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama