Říjen aneb malinko mi možná hráblo

13. dubna 2014 v 22:18 | Ela |  I am writing

Sedím v županu ve svém pokoji. Na uších mám sluchátka a poslouchám písničky, momentálně The Beatles - Back In the U. S. S. R. Usrkávám čaj a přemýšlím o čem tenhle článek bude. Poslední dobou mi docházejí nápady. Mezitím písnička dohrála a následuje Dear Prudence, nádherná písnička, která ale bohužel moje myšlení tlumí. Potichu si ji prozpěvu a bojím se, že tenhle článek bude zase o ničem. Ne! Tak to nenechám!
Nedávno jsem uvažovala o tom, kolik lidí, které mám ráda či je obdivuji se narodili v říjnu. Včetně mě a mojí babičky jsou to osobnosti jako John Lennon či Margaret Thatcher, tak proč nenapsat něco o nich.

1.října: V roce 1990 se narodil můj oblíbený britský youtuber a hudebník Charlie McDonnell. Možná znáte jeho YouTube kanál - charlieissocoollike, nebo kapelu Chameleon Circuit, která hraje Trock (Time Lord Rock, neboli písničky o Doctorovi Who).

9.října: Roku 1940 se narodil nezapomenutelný, slavný anglický hudebník John Lennon. Doufám, že nemusím psát, kdo to byl a co udělal. Zkrátka John Lennon byl panovačný, okouzlující, nevypočitatelný, talentovaný a bystrý člověk. Ve stejný den se narodil i jeho druhý syn - Sean Lennon (1975).

10. října: V roce 1954 se Ondřej Havelka, český herec, zpěvák a frontman kapely Melody Makers. Společně s kapelou hraje velké množství písní z meziválečného období 20. století. Při svých vystoupení předvádí i tanec, především step. N jeho vystoupení s mamkou už delší dobu chceme jít.

12. října: 12. října 1992 se narodil americký herec Josh Hutcherson, kterého můžete znám z filmů jako Zathura: Vesmírné dobrodružství, Most do země Terabithia, Cesta do středu Země, Rodinná dovolená a jiná neštěstí nebo Hunger Games. Josh mi příjde hrozně sympatický, zřejmě díky jeho výšce.

13. října: (Takže v první řadě jsem se narodila já!) V roce 1925 se narodila Margaret Thatcher, ani nevím, proč ji tady zmiňuji, vlastně na ní ani nemám názor. Ale přijde mi skvělé, že se narodila ve stejný den. Dále se v tento den narodil skvělý americký hudebník Paul Simon (1941), to se mi zdá ještě lepší! Duo Simon and Garfunkel zbožňuju!

16. října: Roku 1854 se narodil irský spisovatel Oscar Wilde, autor Obrazu Doriana Graye či Jak je důležité míti Filipa.
28. října: Matt Smith, anglický herec, který hrál 11. doktora se narodil 28. října 1982. Sice to není můj nejoblíbenější ,,Doktor", přesto je boží!!

Osobností narozených v říjnu je samozřejmě více, ale nechce se mi je teď vypisovat. Takže tohle musí stačit. Navíc myslím, že tolik osobností bych našla i na kterýkoliv jiný měsíc, ale to je fuk! Tohle je říjen, ,,můj" říjen XD. Album už dohrálo, takže já se loučím.
 


Komentáře

1 Hope Hope | Web | 14. dubna 2014 v 16:14 | Reagovat

A kde je Ondřej Synek? (nebo kdo že se to ještě narodil ve stejnej den jako ty :DD )
Matt Smith ááá :) <3 :D
Nejradši z těch zmíněných mám Matta a Johna (no dobře a tebe :DD )

2 Ela Ela | Web | 14. dubna 2014 v 16:38 | Reagovat

[1]:Děkuju! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama