Rocková legenda, Kurt Cobain

5. dubna 2014 v 8:30 | Ela |  Music
Untitled Something... | via Tumblr esekligimizlesusmuskalmisiz.tumblr.com

Uplynulo již dvacet let od smrti Kurta Cobaina a rozpadu Nirvany. Ačkoliv moc písniček od Nirvany neznám, tak ji považuju za jednu z nejlepších kapel. Smells Like Teen Spirit nebo Come As You Are jsou vážně skvělý. Cobaina jako umělce obdivuji. I přes to, že byl plachý a citlivý, stal se jednou z vůdčích osobností alternativního rockového stylu grunge.

"I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not."

Kurt se narodil 20. února 1967 v malém městečku poblíž Seattlu. Kurt byl od dětství vyhublý kvůli léku, který bral proti hyperaktivitě. Také trpěl bipolární afektivní poruchou - mentální poruchou, která se projevuje prudkými změnami nálad, sklony k agresivitě a hrubému násilí, a dalšími symptomy. V devíti letech, se mu rozvedli rodiče, což těžce nesl. Uzavřel se do sebe a začla vinit především otce. Prostřednictvím jeho strýce se seznámil s hudbou skupin jako Led Zeppelin, Aerosmith nebo Black Sabbath. Přátelé ho seznámili s punkem, a tak začal přemýšlet o založení vlastní kapely.
Jeho první kapela byla založena roku 1985 a nesla název Fecal Matter. Tahle kapela však dlouho nevydržela, nahráli jen jedno album. O dva roky později však byla založena Nirvana, kde byl Kurt autorem drtivé většiny písní. 24. září 1991 skupina vydala průlomové album Nevermind, které je proslavilo. V roce 1993 vydala poslední studiové album In Utero.
Ve 25 letech se Kurt oženil se zpěvačkou Courtney Love a narodila se jim dcera Frances.
Kurt byl závislý na heroinu a několikrát byl hospitalizoán. Kvůli Courtney, depresím a nemoci žaludu pomalu ztrácel chuť žít. 8. dubna 1994 byl nalezen v domě mrtev. Hlavu měl prostřelenou brokovnicí a v krvy mu byla nalezena smrtelná dávka heroinu. Policie tedy bez většího vyšetřování konstatovala smrt z vlastního přičinění. O jeho sebevraždě však pořád koluje nespočet spekulací. Zemřel ve věku 27 let, čímž se dostal do klubu 27 - skupiny hudebníků, jejichž život skončil nečekaně ve dvaceti sedmi letech (Brian Jones, Jimi Hendrix, Janis Joplin, Jim Morrison, Amy Winehouse...)

"Its better to burn out than fade away."

 


Komentáře

1 Hope Hope | Web | 6. dubna 2014 v 20:57 | Reagovat

Kurt je hrozně super! Ikdyž toho o něm moc nevím a líbí se mi od Nirvany pár písniček :D
Ale je super :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama