Step, jazz, lindy hop...

3. dubna 2014 v 22:00 | Ela |  I am writing
Tumblr

Rozhodla jsem se napsat o mých oblíbených stylech tance. Sama netančím, ale plánuji se přihlásit na kurzy stepu. Doufám, že se z tohoto článku dozvíte něco, co jste ještě nevěděli, popřípadě objevíte styl tance, o kterém jste ještě neslyšeli.

Step. Tap Dance. Clogging. Stepování se mi líbí ze všech stylů nejvíce. Jde o druh tance, který tančí jak sólisti, tak celé skupiny. Při tomto tanci se používají převážně nohy a zbytek těla spíše jen vyvažuje. Patami a špičkami se vyklepává rychlý hudební rytmus, proto jsou boty na step opatřeny kovovými plíšky. Step vznikl asi v polovině 18. století v oblasti New Yorku, kde mezi sebou soupeřili irští, skotští a afričtí přistěhovalci. Mezi známé stepové tanečníky patří například Fred Astaire, Ginger Rogers nebo český Onřej Havelka.

Sand Dance. Sand Dance je forma stepu, kterou už ale dneska prakticky neuvidíte. Tančí se na dřevěné desce posypané jemným pískem, což vytváří jemný zvuk. Jedním z nejznámějších umělců byl Howard ,,Sandman" Sims.

Jazz Dance. Jazz dance je hravý, rytmický a troufám si říct, že i poměrně složitý taneční styl, protože do něj musíte vložit trochu své osobnosti, aby byl kompletní. Mezi tradiční jazz dance lze zahrnout tance jako Charleston, boogie-woogie a swingové tance. Moderní jazz dance se vyvinul na Brodwayi, kde se oddělil od stepu a začal se objevovat v muzikálech či videoklipech.


Lindy-hop. Jedná se o tance, založený na populárním charlestonu a pojmenovný po Charlesi Linderberghovi, který v roce 1927 přeletěl Atlantik. Tanec se vyvinul na přelomu 20. a 30. let v New Yorku. Tančil se na původní jazzovou a swingovou hudbu. Tance kombinuje sólové a párové tancování.

 


Komentáře

1 LinDa LinDa | Web | 4. dubna 2014 v 16:07 | Reagovat

Mám rada step.. veľmi dobre sa na to pozerá a aj sa to veľmi dobre tancuje :D
Aj Charleston som sa kedysi sama naučila, no myslím, že som to tak trochu už zabudla.
Tieto staré tance mám proste rada :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama